Продавець Магія Краси розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3473 відгуків
Все для професійної діяльності
+380 (93) 007-57-55
+380 (98) 007-57-55

Етапи становлення перукарського мистецтва

Етапи становлення перукарського мистецтва

Мистецтво стрижки волосся та моделювання зачіски має давню історію. Первісні люди вірили, що в людському волоссі укладена душа. Тому торкатися голови і волосся було дозволено не багатьом. На розкопках неодноразово були знайдені прототипи сучасних бритв. З їх допомогою віддалялися волосся не тільки з особи, але і з тіла. В Римській імперії існували аналоги сучасних навчальних голів для плетіння, на яких відточували свої навички стародавні перукарі. Чоловіки того часу носили довге волосся та бороди, за якими потрібен постійний догляд.

Перші перукарські об'єднували в собі відразу дві функції: догляду за собою і спілкування. Адже в кімнатах давніх салонів чоловіки зустрічалися для спілкування, переговорів. А перукар не тільки стриг волосся, але і добирав предмети гардероба, виступаючи в якості стиліста. Ще один навик, яким стали володіти майстри того часу – видалення зубів. Це вміння згодилося століттями пізніше, коли всі медичні операції дозволялися лише з дозволу духовенства. І перукарям не залишалося вибору, доводилося рятувати місцевих жителів. Як сьогодні стиліст носить з собою б'юті кейс так стародавні перукарі озброювалися скальпелями, апаратами для кровопускання, затискачами і перев'язувальним матеріалом.

До середини XVI століття хірурги і перукарі працювали одно. І лише після письмової указу короля їх гільдії роз'єдналися. Після цього перукарське мистецтво зазнало краху. Спостерігався занепад довіри і статусу перукаря, а популярні салони стали відвідувати люди нижчих станів і соціального статусу.Навчальний манекен Janet

Значущість професії повернулася відразу після введення в моду перук. Фахівцями не тільки виготовлялися унікальні екземпляри. Доглядати за перуками довірялося тільки творцю, щоб недосвідчений власник штучної зачіски не зіпсував свій дорогий і цінний аксесуар. Перуки носили не тільки жінки, але і чоловіки. Оскільки праця створення перук був кропіткий, перукарня індустрія стала шанованою. Найкращі і дорогі перуки виготовлялися з натурального людського волоса, а бюджетні екземпляри з вовни тварин. Готовий виріб щедро посипалося крохмалем і з відтінком пудрами.

Поступово виробництво перук перейшло від ручної праці до мануфактурному. Створювалися цілий фабрики, де сотні співробітників щодня трудилися на благо перукарського мистецтва. Експериментальним шляхом була створена фарба, яка не змивалася при контакті з водою.

Как только парики вышли из моды, люди стали сооружать подобные прически из собственных волос. И опять парикмахеры взялись за бритвы, расчески и ножницы. И в скором времени парикмахерские стали появляться не только в крупных городах, но и в поселениях, деревнях. Создавались целый школы, где мастера своего дела набирали на курс учеников и передавали им свой опыт, умение и навыки.

У XX століття, спільна робота перукарів разом з хіміками і біологами дозволила експерименти зі структурою волосся, відтінками. Окремі салони для чоловіків і жінок змінилися загальними залами, а майстри стали універсалами. Адже сьогодні професіонал своєї справи без праці обслужить клієнта будь-якої статі по вищому розряду.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner