Продавець Магія Краси розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
3472 відгуків
Все для професійної діяльності
+380 (93) 007-57-55
+380 (98) 007-57-55

Технологія виробництва манекенів

Технологія виробництва манекенів

У повсякденному житті ми часто зустрічаємо манекенів – в магазинах і торгових центрах, в ательє, в медичних установах. Існують професії, в яких не обійтися без власної болванки. Приміром навчальна голова для макіяжу обов'язкова до купівлі візажистам, а лялька з волоссям – перукарям. Споглядаючи твори мистецтва, ми не замислюємося над тим, як з'явилися на світ ці пластикові вироби. А адже це дорогих і копіткий процес, секретами якого ми вирішили поділитися.

Етапи створення манекена: від ідеї до виконанняНавчальна голова 20% натуральних волосся

Перше, що слід зробити фахівця – продумати вид майбутньої ляльки і зробити її 3D проект. Завдання проектувальника не тільки намалювати манекен, але і умовно розбити його на складові частини. Адже елементи виготовляються окремо, а вже потім з'єднуються в одне ціле. Таким чином з'являються матриці для частин тіла. Щоб створити ляльку, на першому етапі потрібно гіпс або спеціальний пластилін. З таких матеріалів скульптор починає формувати голову, руки, ноги, торс. Весь процес нагадує створення пап'є-маше, коли шари накладаються один на інший. Одну матрицю можна використовувати для виробництва сотні манекенів, але, щоб створити форму доведеться витратити від 6 до 16 місяців.

Після підготовки переходять до наступного етапу – створення самого манекена, навчальної голови для зачісок з натуральними волоссям або демонстраційною форми. Щоб лялька тримала форму, стануть в нагоді не тільки гіпс, але і пластик, полімерні смоли, мінеральний порошок, скловолокно. Поєднання матеріалів визначає міцність, довговічність конструкції, а також фінальну вартість.

Далі починається етап складання. Готові форми збирають у єдиний виріб і проклеюють. Щоб лялька трималася, їй важливо повністю просохнути. Після остаточного висихання видаляють залишки клею і кілька разів шліфують не тільки стики, але і всю поверхню манекена. При необхідності така процедура може повторюватися кілька разів. Завершується етап фарбуванням, яка теж повинна добре висохнути.

У фінальному етапі за роботу беруться художники, які будуть промальовувати очі, ніс, губи, волосся. Для імітації суглобів і можливості ворушити руками, манекени комплектують шарнірами. Професіонали своєї справи відзначають, що для створення одного якісного манекена вони можуть витратити 3-4 години робочого часу.

Що знадобиться для організації виробництва манекенів:

  1. Інструменти і матеріали. Сюди відносяться ножі, ножиці, молотки, шліфувальні пилки і наждачний папір.

  2. Компресори, які допоможуть у нанесенні фарби.

  3. Рулони скловолокна.

  4. Полімерні смоли.

  5. Фарба.

  6. Прес-форми.

  7. Поліетилен.

Вважається, що манекени, що імітують людське тіло в повний зріст, прослужать довше, ніж окремі форми – руки, ноги або торс. Це обумовлюється процесом виробництва та технологією створення. Деякі творці ляльок користуються методом екструзії або видавлювання пластику. Термін експлуатації таких виробів не перевищує одного року.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner